Hjemmeside Fodbold Norvežani sjajnim performansom proslavili plasman u nokaut fazu SP-a: Počast Vikinzima na neobičan način

Norvežani sjajnim performansom proslavili plasman u nokaut fazu SP-a: Počast Vikinzima na neobičan način

Nogometna reprezentacija Norveške osigurala je svoje mjesto u nokaut fazi Svjetskog prvenstva nakon što su u drugom kolu pobijedili selekciju Senegala rezultatom 3:2.

Proslava nakon utakmice bila je zaista jedinstvena.

Umjesto uobičajenog slavlja, igrači su se okupili pred svojim navijačima i sjeli na travnjak. Kapiten Martin Odegaard uzeo je bubanj od vođe navijača, dok su ostali članovi tima čekali njegov znak kako bi započeli performans.

Kada je Odegaard dao znak udarivši bubanj, svi igrači, predvođeni Erlingom Haalandom, sinhronizovano su počeli “veslati” uz pratnju hiljada navijača s tribina. Ovaj prizor brzo je postao popularan na društvenim mrežama.

Norvežani su na ovaj način odali počast svojim vikinškim precima. Ova tradicija, koja je postala popularna među norveškim sportistima i navijačima, naročito dolazi do izražaja nakon velikih trijumfa.

Indlæs flere relaterede artikler
Load More In Fodbold

Tjek også

Real Madrids Seneste Jagtkvarter: Har De Ramt Guldfuglen?

Forestil dig scenen: Santiago Bernabéu omfavner fremtiden, mens Real Madrid ikke holder si…